Škrábance na skle

Již žádná výměna skla kvůli škrábancům na skle a poškrábání okenních skel po neodborně provedeném čištění oken.

GLASS DOC s.r.o. odstraní dokonce i hluboké škrábance na skle a to na všech typech skel (Float, ESG, VSG, TVG a dokonce i protipožární skla).

Díky našemu mobilnímu sanačnímu procesu nevznikají žádná optická zkreslení na povrchu skla. Garantujeme nejvyšší standard kvality.

Zavolejte nám – rádi Vám zcela nezávazně poradíme při jakékoliv škodní události!

 

Extra jemné škrábance

jsou jemné povrchové škrábance, které nejsou za běžného denního světla viditelné. Nejsou ani hmatem znatelné (<0,0001 mm). Tyto škrábance často nejsou považovány za závadu.

Vlasové škrábance

jsou jemné škrábance, které jsou zpravidla viditelné jen na tmavém pozadí nebo při pozornějším prohlížení. Jsou viditelné, ale nejsou ještě hmatem znatelné (>0,0015 mm).

Jemné škrábance

jsou škrábance zřetelně viditelné za rozptýleného denního světla a na tmavém pozadí, mají namodralý nádech, v protisvětle se „blýskají“. Jsou nehtem nahmatatelné, od 0,003 mm hloubky. Jsou způsobeny čištěním silně znečištěné skleněné plochy za použití příliš malého množství vody a špinavé houby nebo hadříku. Podlouhlé nebo příčně vedené mnohočetné škrábance opisují pohyb při čištění: přes celou plochu nebo na některé její části

Silné škrábance

jsou vždy zřetelné, mají bělavý vzhled, často se také „blýskají“ ve slunečním světle, jsou nepravidelné a mají hrubší vzhled. Jsou nehtem dobře nahmatatelné (nehet lze zarýt do škrábance), od 0,1 mm hloubky.

Odřené sklo

se projevuje jako plošné poškození, které sestává většinou z několika jemných až zřetelných škrábanců. Typický je bělavý vzhled.

Počkození při rozburšování (flex)

se projevuje jako plošné poškození, které sestává většinou z několika jemných až zřetelných škrábanců. Typický je bělavý vzhled.